Naujus sprendimus diktuoja sveikas gyvenimo būdas

Naudinga informacija

Tapetų pasaulio atradimai – ne tik garsūs dizainerių vardai, bet ir ekologiška inovacija

Tapetų gamintojai kasmet pasiūlo naujas ir įspūdingas keliones per turtingą spalvų, tekstūrų ir raštų pasaulį. Ryški ir dinamiška kelionė pažadina vaizduotę ir emocijas – būsto sienos gali atspindėti drąsiausius šeimininkų sumanymus, stilių, pomėgius, pasaulėžiūrą. Kasmet pristatomos naujos tapetų kolekcijos interjero dizaineriams, būsto savininkams ir apdailos meistrams suteikia galimybę įgyvendinti stilingus ir originalius sprendimus. O svarbiausia – rinkoje jau galima įsigyti tapetų, kurie yra visiškai sveiki ir švarūs – ekologiški ir aplinkai draugiški. Ekologiški tapetai nugarinėje dalyje yra pažymėti žaliu sraigės simboliu – specialiu „Ecodeco“ ženklu.

Greta modernaus dizaino – ekologiška naujovė

Unikali „Ecodeco“ technologija gamintojams padeda suderinti kelis labai reikšmingus reikalavimus, keliamus populiarioms sienų apdailos medžiagoms. Visų pirma, tapetai turi būti patvarūs, lengvai prižiūrimi ir praktiški, nes dalis pirkėjų tapetus įsigyja norėdami paslėpti sienų nelygumus ir įtrūkimus.

Pasaulyje žinomi gamintojai, tokie kaip „Rasch“, „Grandeco“ ar „Victoria Stenova“, užtikrina, kad naujausios tapetų kolekcijos atspindėtų ryškiausias interjero mados tendencijas.

Interjero dizaineriai atkreipia dėmesį, kad greta šių dviejų savybių atsiranda ir trečias labai svarbus kriterijus – ekologija, natūralumas. Vis daugiau žmonių ieško gaminių, kurie būtų pagaminti neteršiant gamtos, lengvai klijuojami ir nuimami, nekenktų aplinkai ir būtų visiškai saugūs, švarūs, sveiki.

„Tarptautinėse statybų, interjero ir vidaus apdailos sprendimų parodose, tokiose kaip „Heimtextil“ matome vis daugiau pavyzdžių, kaip kasdieniai žmonių pasirinkimai formuoja tvarų gyvenimo būdą ir didina galimybes tausoti gamtą. Todėl sukūrėme „Ecodeco“ technologiją, su kuria į kiekvienus namus gali pasibelsti žalioji sienų apdailos revoliucija“, – sako „Ecodeco“ technologiją pristatančios bendrovės „Veika“ verslo vystymo vadovas Arkadij Bliumin.

Užtikrina aukščiausią kokybę

„Ecodeco“ inovacija aktyviai keičia tapetų gamybos taisykles. Gyventojai, kurie nusprendžia namų sienas išklijuoti tapetais su „Ecodeco“ pagrindu, gali būti tikri, kad savo erdvę apsaugos nuo migruojančių cheminių medžiagų, tirpiklių, ftalatų ir plastifikatorių.

Būtent plastifikuotas polivinilchloridas (PVC) yra pagrindinė priežastis, kodėl vinilinių tapetų vengia Skandinavijos šalių gyventojai. Skandinavai atkreipia dėmesį, kad skystosios medžiagos (ftalatai ir tirpikliai) sudaro maždaug 40 proc. vinilinių tapetų svorio. Šios skystosios medžiagos lengvai migruoja į aplinką. Dalis jų išgaruoja gamybos proceso metu (iki 20 proc.), o likusi dalis cheminių komponentų lieka tapetuose ir gali patekti į namų aplinką. Dėl savo sudėties savybių viniliniai tapetai su PVC skleidžia aštrų specifinį kvapą.

„Ecodeco“ tapetai jokio kvapo neturi. Kad tapetai yra ekologiški ir be PVC, galima atskirti tiesiog parduotuvės lentynoje pažvelgus į nugarinę tapetų dalį – „Ecodeco“ yra žymimi žaliu sraigės simboliu.

Nei gamybos metu, nei išklijavus namų sienas, ekologiški tapetai neskleidžia jokių kenksmingų medžiagų, nes „Ecodeco“ sudėtyje tokių medžiagų paprasčiausiai nėra. „Ecodeco“ medžiaga yra  pagaminta iš poliolefino (PO) polimerų junginių – tai ekologiškas pakaitalas polivinilchloridui (PVC).

Inovatyvų sprendimą patvirtino Vokietijos „eco-INSTITUT“ mokslininkai, kurie švariai ir aplinkai draugiškai technologijai suteikė sertifikatą ir specialų ženklą, liudijantį, kad „Ecodeco“ produktas yra ekologiškas, nekenksmingas aplinkai bei sveikatai ir atitinka aukščiausius kokybės standartus.

Mada ir neribota pasirinkimų laisvė

Pasak tapetų gamintojų atstovų ir interjero dizainerių, sveika gyvensena ir dėmesys ekologijai – daugiau negu mada. Vis daugiau žmonių renkasi aktyvų gyvenimo būdą, sportuoja, derina mitybą, tausoja gamtą rūšiuodami atliekas. Maži ir teisingi kasdieniai įpročiai yra orientuoti į ilgalaikius rezultatus. Tokiu pačiu principu vadovavosi ir „Ecodeco“ technologijos kūrėjai – juk kambario sienas papuošti tapetais galima vos per pusdienį, o švaros bei jaukumo pojūtis, estetinis pasitenkinimas tęsis metų metus. Todėl svarbus „Ecodeco“ tapetų privalumas – šis sienų apdailos variantas kainuoja ne brangiau už kitus pasirinkimus. O naujausios žinomų gamintojų kolekcijos užtikrina, kad gyventojai namų jaukumą gali sukurti iš įspūdingos spalvų ir raštų įvairovės. Tapetų dizainas labai sparčiai žengia į priekį – gamintojai siūlo įspūdingus variantus, kurie niekuo nenusileidžia autorinei sienų tapybai, tačiau yra paprastai prižiūrimi ir atsparūs smulkiems mechaniniams pažeidimams.

Akivaizdžius tapetų privalumus įvertina ne tik pirkėjai, bet ir garsiausi mados dizaineriai, sėkmingai perkeliantys savo kūrybos sprendimus į namų vidų.  Interjerą nuo mados podiumo skiria vos pora žingsnių – mados tendencijos iš naujausių „Prada“, „Marc Jacobs“, „Versace“ ar „Gucci“ drabužių kolekcijų netrunka virsti tapetų spalvomis, raštais ir faktūromis. Garsūs dizaineriai tapetus mato kaip naują erdvę plačiai saviraiškai.

Žinoma, kaip ir kitus vidaus apdailos sprendimus, tapetų spalvas ir raštus tenka kruopščiai derinti. Šiemet populiarūs išraiškingi džiunglių lapijos, subtilūs pievų augalų raštai ar industrinio pobūdžio piešiniai – jais papuošiama viena kambario siena, tampanti aiškiu miegamojo, valgomojo ar kitos būsto erdvės akcentu. Kitos kambario sienos tokiu atveju išklijuojamos švelnesnių, pastelinių atspalvių tapetais – sukuriama dermė.

Tinkamai pasirinkti ir suderinti tapetai leidžia mėgautis namų jaukumu. Naujausias kolekcijas su „Ecodeco“ pagrindu pristatantys tapetų gamintojai teigia, kad sveikas gyvenimo būdas ir ekologija sulaukia vis daugiau dėmesio – klientai už tą pačią kainą įgyja didelę laisvę rinktis žaliąjį sienų apdailos sprendimą, užtikrinantį patogų, saugų ir sveiką šeimos gyvenimą.