Lietuviška ECODECO technologija apdovanota „Solar Impulse Efficient Solution“ ženklu – aukštų tvarumo ir pelningumo standartų įrodymu

Naudinga informacija

 

Vilniuje veiklą vykdančios bendrovės VEIKA sukurtai ir užpatentuotai  medžiagai ECODECO, kuri yra skirta tapetų gamybai, suteiktas „Solar Impulse Efficient Solution“ ženklas. ECODECO yra pirmasis lietuviškas produktas, įvertintas šiuo ženklu.

Taigi bendrovė prisijungia prie #1000sprendimų iššūkio – „Solar Impulse Foundation“ iniciatyvos, kurios tikslas – atrinkti sprendimus, atitinkančius aukštus tvarumo ir pelningumo standartus.

 „Solar Impulse Efficient Solution“ ženklą ECODECO gavo tik po nuodugnaus nepriklausomų ekspertų vertinimo, remiantis patikrintais standartais. Vertinta pagal 5 kriterijus, apimančius tris pagrindines sritis – galimybes, aplinkosaugą ir pelningumą. Visi ženklu pažymėti sprendimai priskiriami #1000sprendimų portfeliui, kurį įmonių vadovams ir vyriausybėms pristatys „Solar Impulse Foundation“ pirmininkas Bertrand Piccard. Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti atitinkamus asmenis priimti ambicingesnius aplinkosaugos tikslus ir paspartinti šių sprendimų įgyvendinimą dideliu mastu.

ECODECO yra ekologiška medžiaga, kurią naudoja tapetų gamintojai kurdami populiariausius dizainus. Jie gali atrodyti kaip tradiciniai vinilo tapetai, tačiau yra pagaminti iš specialaus ekologiško polimero junginio, kuriame nėra jokių kenksmingų komponentų. Tos pačios medžiagos, kurios naudojamos ECODECO tapetams, taip pat plačiai naudojamos gaminant maisto pakuotes, vaikų žaislus ir medicinos įrangą (griežtai reguliuojamos pramonės šakos). ECODECO pagrindu pagamintuose tapetuose nėra plastifikatorių, ftalatų, tirpiklių ar kitų skystų komponentų, kenksmingų cheminių medžiagų. „eco-INSTITUT“ (Kelnas, Vokietija) patvirtino, kad ECODECO atitinka jo sertifikavimo kriterijus. Neaustinė medžiaga, naudojama ECODECO medžiagos pagrindui, atitinka FSC reikalavimus. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – visas gamybos atliekas galima visiškai perdirbti.

Plastifikuoto PVC (kurio sudėtyje yra plastifikatorių, ftalatų, polivinilchlorido ir kitų priedų) pakeitimas ECODECO technologija tapetų gamyboje suteikia daugybę privalumų:

– bekvapis ir sveikesnis produktas galutiniams vartotojams;

– išlaikoma produkto kokybė;

– geresnis atliekų perdirbimas;

– energijos taupymas gamybos metu ir CO2 pėdsako mažinimas.

 Bendrovė VEIKA, ECODECO technologijos kūrėja, yra įsikūrusi Vilniuje ir žaliavas  tapetų pramonei sėkmingai tiekia nuo 1991 metų. Įmonė yra sukaupusi didžiulę patirtį šioje srityje, jos techninis direktorius Dr. Aleksej Etin yra aktyvus „IGI International Wallcoverings Association“ techninio komiteto narys. Nuo 2016 metų, įmonės veikla yra nukreipta į inovatyvių, ekologiškų, tvarių produktų ir technologijų kūrimą ir taikymą tapetų ir skaitmeninės spaudos srityse. 2017 metais įmonės skaitmeninės spaudos rašalų gamybos padalinį įsigijo šios srities įrangos gamybos lyderė, Japonijos įmonė MIMAKI ENGINEERING.

 Apie ženklą „Solar Impulse Efficient Solution“

„Solar Impulse Efficient Solution“ – vienas iš pirmųjų teigiamo poveikio verslui ženklų, jungiančių aplinkos apsaugą ir finansinį gyvybingumą, suteikiamas po nepriklausomų išorės ekspertų atlikto vertinimo. Bendradarbiaujant su žinomomis institucijomis, sprendimai, kuriems siekiama gauti šį ženklą, turi būti sukurti taikant neutralią metodiką, pagrįstą patikrintais standartais. Šis ženklas atlieka apdovanojimo už tvarius ir pelningus sprendimus vaidmenį.

Dėl griežto vertinimo proceso ženklas „Solar Impulse Efficient Solution“ yra vienintelis įvertinimas, garantuojantis aplinką tausojančių produktų ir procesų ekonominį pelningumą. Šis ženklas laikomas novatorių pripažinimu ir patikimu kokybės prekės ženklu, informuojančiu vyriausybes ir įmonių vadovus ir padedančiu jiems rasti veiksmingų galimybių įgyvendinti aplinkosaugos įsipareigojimus.

 Apie „Solar Impulse Foundation“

„Solar Impulse Foundation“ siekia paspartinti švarių ir pelningų sprendimų įgyvendinimą. Be to, fondas padeda verslo subjektams ir vyriausybėms pasiekti aplinkosaugos tikslus ir priimti ambicingesnę energetikos politiką, reikalingą tam, kad šiuos sprendimus būtų galima įtraukti į rinką. Tai yra būdas pirmojo skrydžio, varomo vien saulės energija, sėkmę nešti per visą pasaulį.

Klaida

Nenumatyta klaida!

Maloniai prašome apie šią klaidą informuoti mus el. paštu: info@ecodeco.lt arba telefonu

Klaidos kodas: sf58sw

Grįžti į puslapį